אולם יפעת התחנה הבריטית נערות אלופות טורניר - פוקס תרבות הופעה - מוש בן ארי
  מועצה מקדמת בריאות
  דלג על מועצה מקדמת בריאות

  מועצה מקדמת בריאות

  מנהלת: חן זרצקי

  טלפון מזכירות: 04-6520080

  פקס: 04-6520101

  צור קשר מועצה מקדמת בריאות

  שעות פעילות: 8:00-16:00

  מועצה מקדמת בריאות ואורח חיים פעיל

  קול קורא להצטרפות לתכנית ישוב מקדם בריאות 

   

  שעת בוקר מוקדמת ביישובי העמק, אך המדרכות רוחשות: מאות רצים ורוכבי אופניים. חדרי הכושר מלאים, ובקרוב יתחיל שיעור ספורט באחת הכיתות. המציאות הזו מוכרת לתושבי העמק, אבל עכשיו יש לה גיבוי רשמי, עם הצטרפותה של המועצה לתכנית הלאומית לקידום אורח חיים פעיל ובריא.

   

  התכנית, שיצאה לדרך ביוזמת משרד הבריאות, משרד החינוך ומשרד התרבות והספורט, אושרה בסוף שנת 2011 על ידי סגן שר הבריאות יעקב ליצמן לנוכח ההידרדרות בבריאות האוכלוסייה.

   

  עמק יזרעאל היא המועצה האזורית הראשונה בארץ, שנכנסת לפיילוט של התכנית, העתידה להתרחב לכלל הרשויות המקומיות בישראל, שמשמעותה התקציבית כ-900 אלף ₪ לשלוש השנים הקרובות.

   

  חן זרצקי, בוגרת בית הספר לבריאות הציבור ובעלת תואר שני בקידום בריאות מאוניברסיטת חיפה, תוביל את יישום התוכנית במועצה. לדבריה, "העלייה במגמת ההשמנה בעשורים האחרונים היא תוצאה של אורח חיים שגוי, הכולל צריכה גוברת של מאכלים עתירי שומנים, מלחים וסוכרים, וירידה בהיקף הפעילות הגופנית."

   

  בתכנית לטווח הקרוב נכללים ארועים כגון מירוץ העמק, סדנאות, ימי עיון והרצאות. לדברי חן, "נשלב את נושא הבריאות בכל הפעילויות הקיימות במועצה, כמו הפנינג יום העצמאות ופסטיבל חלב ודבש, ובפלטפורמות נוספות, כגון הסב-יום, המסגרות לטיפול בילדים עם צרכים מיוחדים והמרכז לטיפול קבוצתי בילדים ובהורים."

   

  בשנה הנוכחית תתמקד התוכנית בשישה יישובים: אחוזת ברק, כפר ברוך, קיבוץ גזית, קיבוץ עין דור, סוועאד חמיירה ומנשייה זבדה. היישובים האלה יקבלו 'אקסטרה' - עידוד קבוצות הליכה, סדנאות והרצאות בנושא תזונה נכונה, הגדלת מספר חוגי הספורט וסיבסודם. על סמך ההצלחה במקומות האלה יגובש המודל להמשך הדרך, שייושם ביישובים נוספים בשנתיים הנוספות של התוכנית.

   

  התכנית לקידום אורח חיים בריא אינה פוסחת על מערכת החינוך, לרבות הגיל הרך והחינוך הבלתי פורמלי. כיום נכללים בתוכנית "זוּזוּ: מערכת החינוך בתנועה" שישה מבתי הספר במועצה ("רעים" - שמשית, "שגיא" - שריד, "אופקים" - מרחביה, "מרחבים" - כפר יהושע, קישון ועמק יזרעאל - גניגר), עם התמקדות בתחומי הניווט והכדורעף.

   

  אייל בצר ראש המועצה הוסיף: "אנו שמחים להיות המועצה האזורית הראשונה הנכללת בתכנית. האתגר העומד בפנינו הוא להרחיב את הפעילות הספורטיבית העממית ולהגיע לתושבים שאינם עוסקים בספורט בצורה פעילה וקבועה. בכוונתנו לעודד כמה שיותר תושבים, בכל הגילאים, לאמץ אורח חיים בריא ופעיל, דבר המשפר את הבריאות ואת איכות החיים."

   

  אפשרי בריא

   

  לפרויקט מדריך מקצועי לחץ כאן

  עבור לתוכן העמוד